510 yoga i3
Out of stock
Lenovo Yoga 510 14 - 6th Gen Ci3 04GB 1TB 14" IPS FHD x360 Touchscreen Win 10 (Audio by Harman)
Rs. 62,000.00
-

| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | 6th Generation Core i3-6100U (2 Cores, 4 Threads) |
| Processor Speed | 2.3 GHz (Skylake, 3 MB Cache) |
| Installed RAM | 04 GB |
| Type of memory | DDR4-1866 SDRAM (1 x 8 GB) |
| Hard drive size | 1 Terabyte HDD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | None |
| Type of harddrive | SATA |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel HD 520 |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 14" Full HD IPS Touch x360 Convertible |
| Screen surface | Full HD (1920 x 1080) IPS Touch, 250 nits |
| Screen resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Black |
| RAM | 4 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Weight | 1.75 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | Yes |
| Speed | GIGA LAN |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | WiFi 1 x 1 a/c |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | No |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | Genuine Windows 10 |
| Manual | http://shop.lenovo.com/pk/en/laptops/yoga/500-series/yoga-510-14/ |
| Product page | http://shop.lenovo.com/pk/en/laptops/yoga/500-series/yoga-510-14/ |
| Warranty | International |