HP ZBook Firefly 16 G11 Ultra 7 165H OB
Out of stock
HP ZBook Firefly 16 G11 - Meteor Lake - Intel Core Ultra 7 165H Processor 32-GB 512-GB 4-GB NVIDIA RTX A500 GDDR6 16' WUXGA 1200P IPS 400nits AG Touchscreen Display FP Reader Backlit KB W11 TPM (Silver, Open Box)
Rs. 354,999.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 14th Generation |
| Processor Type | Intel® Core™ Ultra 7 165H (14th Generation, Meteor Lake, 16 Cores – 6 Performance + 8 Efficient + 2 Low Power Efficient / 22 Threads, 24MB Intel Smart Cache) |
| Processor Speed | 3.0 GHz Base Frequency, up to 5.0 GHz Max Turbo Frequency |
| Installed RAM | 32 GB |
| Type of memory | 32GB DDR5-5600 MHz (2×16GB SO-DIMM), Dual Channel Supported |
| Hard drive size | 512 GB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Dedicated graphics | Yes |
| Graphics memory | NVIDIA RTXâ„¢ A500 Laptop GPU (4 GB GDDR6 dedicated) |
| Type of graphics memory | Discrete |
| Switchable graphics | Yes |
| Graphics processor | Intel® Integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 16" diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 400 nits, 100% sRGB |
| Screen surface | 16" diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 400 nits, 100% sRGB |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Silver |
| RAM | 32 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Weight | Starting from 3.96 lb (1.8 kg) |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | Bluetooth® 5.3 wireless card, vPro® |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2x2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 2 × USB4 Type-C (Thunderbolt 4) + 2 × USB 3.2 Gen 1 Type-A (1 charging) |
| HDMI | 1x HDMI 2.1 |
| Camera | 5 MP IR camera |
| Operating system (Primary) | Windows 11 Pro |
| Manual | https://www.hp.com/us-en/shop/pdp/hp-zbook-firefly-16-inch-g11-mobile-workstation-pc-wolf-pro-security-edition |
| Product page | https://www.hp.com/us-en/shop/pdp/hp-zbook-firefly-16-inch-g11-mobile-workstation-pc-wolf-pro-security-edition |
| Warranty | 1 Month |
HP ZBook Firefly 16 G11 Meteor Lake Intel Core Ultra 7 165H Processor 4-GB NVIDIA RTX A500 GDDR6 Graphics 16-inch WUXGA 1200P IPS 400nits AG Touchscreen Display Silver Color Laptop Latest Price in Pakistan is Rs.354,999. Paklap offers cash-on-delivery services in Lahore, Karachi & Islamabad.
Write Your Own Review