HP ProBook 445 G11 AMD Ryzen 5 7535U OB
Out of stock
HP ProBook 445 G11 Notebook - AMD Ryzen 5 7535U Processor 8-GB 512-GB SSD AMD Radeon Graphics 14" WUXGA 1200P IPS AG Display PolyStudio Audio W11 Pro (Pike Silver, Open Box)
Rs. 109,999.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | AMD |
| Processor Type | AMD Ryzenâ„¢ 5 7535U Processor (16 MB L3 Cache, 6 Cores, 12 Threads) |
| Processor Speed | 2.9 GHz up to 4.5 GHz |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | DDR5-4800 MT/s |
| Hard drive size | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Graphic Series | AMD Radeon |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | AMD Radeonâ„¢ Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | AMD SoC Platform |
| Backlight | No |
| Screen size | 35.6 cm (14") diagonal, WUXGA (1920 × 1200) IPS, anti-glare, 300 nits, 45% NTSC |
| Screen surface | 35.6 cm (14") diagonal, WUXGA (1920 × 1200) IPS, anti-glare, 300 nits, 45% NTSC |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Weight | Starting at 1.39 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Non-backlit, English |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| LAN | Yes |
| Speed | 100/1000M (RJ-45) |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | MediaTek Wi-Fi 6E RZ616 (2x2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 2x USB Type-C (DisplayPort 1.4, Power Delivery) 2x USB Type-A |
| HDMI | 1x HDMI 2.1 |
| Camera | 5 MP camera; IR Camera |
| Operating system (Primary) | Windows 11 Pro |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 1 Month |