HP ProBook 14 640 G1 Used
In stock
HP ProBook 14 640 G1 - 4th Gen Core i7 4600M Processor 8-GB 128-GB SSD Intel HD 4600 GC 14" HD 900P AG Display W10 Pro (Silver, Used)
Rs. 31,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | - |
| Processor Type | 4th Gen Intel® Core™ i7-4600M Processor |
| Processor Speed | 2.90 GHz Base Clock, Up to 3.60 GHz Turbo Boost |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | DDR3 SDRAM 1600 MH |
| Hard drive size | 128 GB SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 128 GB SSD |
| Type of harddrive | 128 GB SSD |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Integrated intel HD 4600 graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | No |
| Screen size | 14.0" HD+ (1600 x 900), WLED, 60Hz, 200 nits |
| Screen surface | 14.0" HD+ (1600 x 900), WLED, 60Hz, 200 nits |
| Screen resolution | 1600 x 900 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Weight | 2 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Non-backlit, English |
| Bluetooth | BT 4.0 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | 802.11b/g/n (1x1 |
| Condition | Used |
| USB | 3x USB 3.0 1x USB 3.0 (Charging Port) 1x DisplayPort |
| HDMI | No |
| Camera | 720p HD8 webcam |
| Operating system (Primary) | Windows 10 Pro |
| Manual | www.dell.com |
| Product page | www.dell.com |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |