HP Envy 13 D039tu
Out of stock
HP Envy 13 D039tu 6th Gen Ci7 08GB 256GB M2 SSD 13.3"QHD Win 10 B&O Speakers
Rs. 85,000.00
HP Envy 13 D039tu 6th Gen Ci7 08GB 256GB M2 SSD 13.3" QHD Win 10 B&O Speakers

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | 6th Generation Core i7-6500U (2 Cores, 4 Threads) |
| Processor Speed | 2.5 GHz Turbo Boost Up to 3.1 GHz, (4 MB cache, Skylake) |
| Installed RAM | 08 GB |
| Type of memory | DDR3L |
| Hard drive size | 256 GB M2 SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | M2 S.S.D |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel HD 520 |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 13.3" Quad HD+ IPS WLED Display |
| Screen surface | 33.8 cm (13.3") diagonal QHD+ IPS BrightView WLED-backlit (3200 x 1800) |
| Screen resolution | 3200 x 1800 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Weight | 1.36 kg |
| Fingerprint Reader | HP SimplePass Fingerprint Reader |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | - |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | 802.11b/g/n |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | Genuine Windows 10 |
| Manual | http://support.hp.com/ca-en/document/c04853693 |
| Product page | http://support.hp.com/ca-en/document/c04853693 |
| Warranty | International |