HP EliteBook x360 830 G8 11th Ci7 Used
Out of stock
HP EliteBook x360 830 G8 - Tiger Lake - 11th Gen Core i7 1185G7 Processor 32GB 256-GB SSD Intel Iris Xe Graphics 13.3" Full HD 1080p IPS Touchscreen Convertible Display B&O Play Backlit KB TPM (Silver, Used)
Rs. 109,999.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 10th Generation |
| Processor Type | 11th Generation Intel Core i7-1185G7 Tiger Lake (12 MB L3 Cache) |
| Processor Speed | 3.0 GHz Turbo Boost Up to 4.8 GHz (4 Cores - 8 Threads) |
| Installed RAM | 32 GB |
| Type of memory | DDR4- 2 Slots, Maximum Memory 32GB DDR4-3200 |
| Hard drive size | 256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | 256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Graphic Series | Intel Iris Xe Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel® Iris® Xᵉ Graphics Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 33.8 cm (13.3") diagonal FHD IPS LED-backlit BrightView touch screen |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Screen surface | 33.8 cm (13.3") diagonal FHD IPS LED-backlit BrightView touch screen |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Silver |
| RAM | 32 GB |
| Weight | 2.98 lbs. (1.35 Kg) |
| Fingerprint Reader | - |
| Backlit keyboard | HP Premium Keyboard, spill resistant, Backlit keyboard and DuraKeys |
| Numeric keyboard | No |
| Bluetooth | BT 5.2 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Dual Band Wireless-AX201 802.11a/b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi 6 |
| Condition | Used |
| USB | 2 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1) 2 Super Speed USB Type-A 5Gbps signaling rate includes 1 charging (USB 3.2 Gen 1) |
| HDMI | 1 HDMI 2.0b Port |
| Camera | HD 720p |
| Operating System | DOS |
| Manual | https://h20195.www2.hp.com/v2/GetPDF.aspx/c06969250.pdf |
| Product page | https://h20195.www2.hp.com/v2/GetPDF.aspx/c06969250.pdf |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |