HP EliteBook X Flip G1i - Intel Core Ultra 5 OB
Out of stock
HP EliteBook X Flip G1i Next Gen AI Notebook PC - Intel Core Ultra 5 226V Processor 16-GB 512-GB SSD 8-GB Intel Arc 130-V Graphics 14" WUXGA 1200P IPS Touchscreen Convertible AG Display PolyStudio Audio FP Reader Backlit KB TPM (Blue, Open Box)
Rs. 330,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | Intel Core Ultra 5 |
| Processor Type | Intel® Core™ Ultra 5 226V Processor (8 Cores / 8 Threads, 8MB Intel® Smart Cache, NPU up to 40 TOPS) |
| Processor Speed | 2.1 GHz Base Clock, Up to 4.5 GHz Max Turbo Frequency |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | 16 GB LPDDR5x-8533 MT/s (onboard) |
| Hard drive size | 512 GB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Graphic Series | Intel Arc Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | 8-GB Intel Arc 130-V Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 14" diagonal, WUXGA (1920 x 1200), touch, IPS, anti-glare, 400 nits, low power, 100% sRGB |
| Screen surface | 14" diagonal, WUXGA (1920 x 1200), touch, IPS, anti-glare, 400 nits, low power, 100% sRGB |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Blue |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Weight | Starting at 1.4 kg |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wi-Fi 7 BE201 (2x2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 2x Thunderboltâ„¢ 4 Type-C Ports (40 Gbps, USB Power Delivery, DisplayPortâ„¢ 2.1, HP Sleep and Charge) 1x USB Type-C Port (10 Gbps, USB Power Delivery, DisplayPortâ„¢ 1.4) |
| HDMI | 1x HDMI 2.1 Port |
| Camera | 720P HD camera |
| Operating system (Primary) | Windows 11 pro |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 1 Month |
HP EliteBook X Flip G1i Intel Core Ultra 5 226V Processor 8-GB Intel Arc 130-V Graphics 14-inch WUXGA 1200P IPS Touchscreen Convertible AG Display Blue Color Laptop Latest Price in Pakistan is Rs. 330,000. Paklap offers cash on delivery services in Lahore, Karachi & Islamabad.
Write Your Own Review