HP EliteBook 830 G11 Intel Core Ultra 7 165U OB
Out of stock
HP EliteBook 830 G11 Business Laptop - Intel Core Ultra 7 165U Processor 32-GB 1-TB SSD Intel Integrated Graphics 13.3" WUXGA 1200P IPS Touchscreen AG Display FP Reader Backlit KB W11 Pro (Silver, Open Box)
Rs. 279,999.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Type | Intel® Core™ Ultra 7 165U Processor (12 Cores / 14 Threads, 12 MB L3 Cache) |
| Processor Speed | 1.7 GHz Base Clock, up to 4.9 GHz Turbo Boost Technology |
| Installed RAM | 32 GB |
| Type of memory | LPDDR5x-7500 MT/s (onboard) |
| Hard drive size | 1 TB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 1 TB SSD |
| Type of harddrive | 1 TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Graphic Series | Intel Integrated Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 33.8 cm (13.3") Diagonal, WUXGA (1920 × 1200), IPS Touch, Anti-Glare, 400 nits, Low Power, 100% sRGB |
| Screen surface | 33.8 cm (13.3") Diagonal, WUXGA (1920 × 1200), IPS Touch, Anti-Glare, 400 nits, Low Power, 100% sRGB |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Silver |
| RAM | 32 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Weight | Starting at 1.29 kg |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2x2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 2× Thunderbolt™ 4 (USB Type-C®, 40Gbps, Power Delivery, DisplayPort™ 1.4) 2× USB Type-A (5Gbps, 1× Charging) |
| HDMI | 1× HDMI 2.1 |
| Camera | 5MP IR camera |
| Operating system (Primary) | Windows 11 pro |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 1 Month |
HP EliteBook 830 G11 Intel Core Ultra 7 165U Processor Intel Integrated Graphics 13.3-inch WUXGA 1200P IPS Touchscreen AG Display Silver Laptop Latest Price in Pakistan is Rs.279,999. Paklap offers cash on delivery services in Lahore, Karachi & Islamabad.
Write Your Own Review