HP EliteBook 830 G10 13th Ci5 1345u OB
Out of stock
HP EliteBook 830 G10 - Raptor Lake - 13th Gen Core i5 1345u Processor 16-GB 512-GB SSD Intel Iris Xe Graphics 13.3" WUXGA 1200p IPS AG Display With HP SureView B&O Play Backlit KB FP Reader W11 (Silver, Open Box)
Rs. 136,999.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | Intel® Core™ i5-1345U (10 Cores / 12 Threads, 12MB Cache) |
| Processor Speed | 1.6 GHz Base / Up to 4.7 GHz Boost |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | 16 GB LPDDR5-4800 MT/s Soldered |
| Hard drive size | 512 GB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Graphic Series | Intel Iris Xe Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel® Iris® Xᵉ Graphics Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 33.8 cm (13.3") diagonal WUXGA IPS Anti-Glare LED-backlit non-touch, 1000 nits, 100% sRGB with HP Sure View Reflect |
| Screen surface | 33.8 cm (13.3") diagonal WUXGA IPS Anti-Glare LED-backlit non-touch, 1000 nits, 100% sRGB with HP Sure View Reflect |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Weight | Starting at 1.266 kg |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® AX211 Wi-Fi6E |
| Condition | Open Box |
| USB | 2 Thunderbolt™ 4 with USB4 Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4) 52 2 Super Speed USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 charging) |
| HDMI | 1 HDMI 2.1 |
| Camera | IR Camera |
| Operating system (Primary) | Windows 11 Pro |
| Manual | https://h20195.www2.hp.com/v2/GetDocument.aspx?docname=c08487721 |
| Product page | https://h20195.www2.hp.com/v2/GetDocument.aspx?docname=c08487721 |
| Warranty | 1 Month |
HP EliteBook 830 G10 Raptor Lake 13th Generation Core i5 1345u Processor Intel Iris Xe Graphics 13.3-inch WUXGA 1200p IPS AG Display Silver Color Laptop Latest Price in Pakistan is Rs.136,999. Enjoy the ease of Cash on Delivery in Lahore, Karachi, and Islamabad when you shop with Paklap.
Write Your Own Review