HP EliteBook 650 G9 12th Gen Ci5 OB
Out of stock
HP EliteBook 650 G9 Wolf Pro Security Edition - Alder Lake - 12th Gen Core i5 1245U Processor 16-GB 512-GB SSD Intel UHD Graphics 15.6" Full HD 1080P IPS 250nits AG Display HP Dynamic Audio FP Reader Backlit KB (Silver, Open Box)
Rs. 144,999.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 12th Generation |
| Processor Type | 12th Gen Intel® Core™ i5-1245U Processor (10 Cores, 12 Threads) |
| Processor Speed | 1.60 GHz up to 4.40 GHz Turbo (12.0 MB Cache) |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | DDR4-3200 MHz |
| Hard drive size | 512 GB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Graphic Series | Intel Iris Xe Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Integrated Intel® Iris® Xe Graphics Functions as UHD Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen surface | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | 3.83 lb |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| LAN | Yes |
| Speed | 100/1000M (RJ-45) |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2x2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 1x Thunderboltâ„¢ 4 Type-C Port (40 Gbps, USB Power Delivery, DisplayPortâ„¢ 1.4) 3x USB Type-A Ports (5 Gbps, 1x charging) |
| HDMI | 1x HDMI 2.1 Port |
| Camera | 720p HD camera |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 1 Month |
HP EliteBook 650 G9 Wolf Pro Security Edition Alder Lake 12th Gen Core i5 1245U Processor Intel UHD Graphics 15.6-inch Full HD 1080P IPS 250nits AG Display Silver Color Laptop Latest Price in Pakistan is Rs. 144,999. Paklap offers cash on delivery services in Lahore, Karachi & Islamabad.
Write Your Own Review