HP Dragonfly G4 Core i5 OB
In stock
HP Dragonfly G4 Notebook PC - Raptor Lake - 13th Gen Core i5 1335U Processor 16-GB 512-GB SSD Intel Iris Xe Graphics 13.5" WUXGA+ 1280P IPS BrightView Micro-Edge 400nits Display B&O Play Backlit KB TPM (Slate Blue, Open Box)
Rs. 175,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | Intel® Core™ i5-1335U Processor |
| Processor Speed | 1.3 GHz (12MB Cache, up to 4.6 GHz, 10 cores, 12 Threads) |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | 16 GB LPDDR5-4800 SDRAM |
| Hard drive size | 1 TB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512-GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Graphic Series | Intel Iris Xe Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 34.3 cm (13.5 in) diagonal, WUXGA+ , IPS, BrightView, micro-edge, eDP 1.4 and PSR, 400 nits, 100% sRGB with Ambient Light Sensor and Ambient Color Sensor (1920 x 1280) |
| Screen surface | 34.3 cm (13.5 in) diagonal, WUXGA+ , IPS, BrightView, micro-edge, eDP 1.4 and PSR, 400 nits, 100% sRGB with Ambient Light Sensor and Ambient Color Sensor (1920 x 1280) |
| Screen resolution | 1920 x 1280 |
| Touchscreen | No |
| Color | Blue |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Weight | Starting at 0.99 kg (2.2 lb) |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel AX211 Wi-Fi 6E |
| Condition | Open Box |
| USB | 2x Thunderbolt 4 / USB4 Type-C (40 Gbps, Power Delivery, DisplayPort 1.4) 1x USB-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps, charging port) |
| HDMI | 1x HDMI 2.1 |
| Camera | 5 MP and IR Camera |
| Operating system (Primary) | Genuine Windows 11 Pro |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 1 Month |