HP Elite DragonFly G2 x360 Notebook 11th Ci7 Used
Out of stock
HP Elite DragonFly G2 x360 Notebook - Tiger Lake - 11th Gen Core i7 1185G7 Processor 16GB 512GB SSD Intel IRIS Xe Graphics 13.3" FHD IPS 1000nits Touchscreen Convertible With HP SureView PrivacyFilter BKB B&O W10 Pro (Blue Magnesium Body, Used)
Rs. 159,999.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 11th Generation |
| Processor Type | 11th Generation Intel Core i7-1185G7 Tiger Lake (12 MB L3 Cache) |
| Processor Speed | 3.0 GHz Turbo Boost Up to 4.8 GHz (4 Cores - 8 Threads) |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | LPDDR4X-4266 SDRAM Soldered |
| Hard drive size | 512 GB PCIe NVMe Value M.2 SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB PCIe NVMe Value M.2 SSD |
| Graphic Series | Intel Iris Xe Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel® Iris® Xᵉ Graphics Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 33.8 cm (13.3 in) diagonal FHD bent, BrightView WLED UMA, eDP 1.4 and PSR, 1000 nits, 72% NTSC, touch with HP Sure View Reflect integrated privacy screen (1920 x 1080) |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Screen surface | 33.8 cm (13.3 in) diagonal FHD bent, BrightView WLED UMA, eDP 1.4 and PSR, 1000 nits, 72% NTSC, touch with HP Sure View Reflect integrated privacy screen (1920 x 1080) |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Blue |
| RAM | 16 GB |
| Weight | 0.98 kg (2.16 lb) |
| Fingerprint Reader | - |
| Backlit keyboard | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Bluetooth | Bluetooth 5 combo, vPro |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel Wi-Fi 6 AX201 802.11a/b/g/n/ac/ax (2x2) |
| Condition | Used |
| USB | (2) USB USB 3.2 Gen 1 Type-C ports (1) USB 3.2 Gen 1 Type-A port (charging) |
| HDMI | (1) HDMI 2.0 |
| Camera | HD 720p camera |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Manual | https://support.hp.com/in-en/document/c06994777#AbT6 |
| Product page | https://support.hp.com/in-en/document/c06994777#AbT6 |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |