HP 255 G7 - AMD E2 9000e Used
Out of stock
HP 255 G7 - AMD E2 9000e 2-Core Processor 8-GB 128-GB SSD AMD Radeon R2 Graphics 15.6" HD 720p MicroEdge AG Display (Black, Used)
Rs. 28,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | AMD |
| Processor Type | AMD E2-9000e Processor with Radeonâ„¢ Graphics |
| Processor Speed | 1.5 GHz base clock, up to 2.0 GHz max boost clock, 2 cores |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | DDR4-2400 SDRAM |
| Hard drive size | 128 GB SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 128 GB SSD |
| Type of harddrive | 128 GB SSD |
| Graphic Series | AMD Radeon |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | AMD Radeon R2 Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | AMD |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" Diagonal HD SVA Anti-glare LED-backlit Display |
| Screen resolution | 1366x768 |
| Screen surface | 15.6" Diagonal HD SVA Anti-glare LED-backlit Display |
| Touchscreen | No |
| Color | Black |
| RAM | 8 GB |
| Weight | 3.91 Lbs |
| Fingerprint Reader | No |
| Backlit keyboard | No |
| Numeric keyboard | Full-size Island-style English Keyboard with Numeric Keypad |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | Yes |
| Speed | Integrated 10/100/1000 GbE LAN (RJ-45) |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | 802.11b/g/n (1x1) Wi-Fi |
| Condition | Used |
| USB | USB 3.1 Gen 1: 2 USB 2.0: 1 |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |