HP 250R G9 13th Gen Core i5 OB
In stock
HP 250R G9 Notebook PC - Raptor Lake - 13th Gen Core i5 1335U Processor 16-GB 512-GB SSD Intel UHD Graphics 15.6" Full HD 1080P 250nits AG DIsplay W11 Pro (Grey, Open Box)
Special Price Rs. 137,000.00 Regular Price Rs. 150,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | 13th Gen Core i3 1315u Raptor Lake Processor (10 MB Intel Smart Cache) |
| Processor Speed | P Core : 1.2 GHz - 4.5 GHz | E Core : 0.9 GHz - 3.3 GHz (P Core = 2, E Core = 4, Total 6 Core) (P Threads = 4, E Threads = 4, Total 8 Threads) |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | DDR4-3200 MHz |
| Hard drive size | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Graphic Series | Intel UHD Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | No |
| Screen size | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), SVA, narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen surface | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), SVA, narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Grey |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Weight | 1.74 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Non-backlit, English |
| Bluetooth | Bluetooth® 5 wireless card |
| LAN | Yes |
| Speed | 100/1000M (RJ-45) |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Wi-Fi® 7, 802.11be 2x2 |
| Condition | Open Box |
| USB | 1 USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 AC power;1.4b; 1 stereo headphone/microphone combo jack |
| HDMI | 1x HDMI 2.1 |
| Camera | 720p HD camera |
| Operating system (Primary) | Windows 11 Pro |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 1 Month |