HP 15s FQ2571SA Used
Out of stock
HP 15 FQ2571sa - Tiger Lake - 11th Gen Core i3 1115G4 Processor 8-GB 128-GB SSD Intel UHD Graphics 15.6” Full HD 1080p Display (Silver, Used)
Rs. 64,999.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 11th Generation |
| Processor Type | 11th Generation Intel Core i3 - 1115G4 Dual Core (6-MB SmartCache) |
| Processor Speed | 1.7 GHz Up to 4.1 GHz (2 Cores - 4 Threads) |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | DDR4 (3200 MHz) |
| Hard drive size | 128 GB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 128 GB SSD |
| Type of harddrive | 128GB M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 NVMe® |
| Graphic Series | Intel UHD Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Integrated Intel® UHD Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen surface | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Black |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | 1.69kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Non-backlit, English (UK) |
| Bluetooth | BT 5.0 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | - |
| Condition | Used |
| USB | 1x USB 3.2 Gen (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity - 2x USB 3.2 Gen 1x (3.1 Gen 1) 1x Type-C |
| HDMI | 1x HDMI |
| Camera | HP True Vision 720p HD camera |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |