HP 15 FC0007AU OB
Out of stock
HP 15 FC0007AU - AMD Ryzen 7 7730U Processor 16-GB 512-GB SSD AMD Radeon Graphics 15.6" Full HD 1080P IPS 300nits Display FP Reader W11 Pro (Natural Silver, Open Box)
Rs. 135,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | AMD |
| Processor Type | AMD Ryzenâ„¢ 7 7730U Processor (8 Cores / 16 Threads, 16MB L3 Cache |
| Processor Speed | 2.0 GHz Base Clock, Up to 4.5 GHz Max Boost Frequency |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | DDR4-3200 MT/s |
| Hard drive size | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Graphic Series | AMD Radeon |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | AMD Radeonâ„¢ Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | AMD SoC Platform |
| Backlight | No |
| Screen size | 15.6-inch FHD (1920 x 1080) IPS, anti-glare |
| Screen surface | 15.6-inch FHD (1920 x 1080) IPS, anti-glare |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Weight | 1.59 kg |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Full-size, soft gray keyboard with numeric keypad |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | MediaTek Wi-Fi 6E MT7922 (2x2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 1x USB-C 5Gbps (data transfer only), 2x USB-A 5Gbps |
| HDMI | 1x HDMI 1.4b |
| Camera | HP True Vision 720p HD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones |
| Operating system (Primary) | Windows 11 Pro |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 1 Month |