HLP8
Out of stock
Dell Inspiron Celeron Dual core 2GB 500GB 15.6" (Used laptop)
Rs. 27,500.00
Celeron Dual-Core , 2GB , 500GB , DVDRW , 15.6 LED

| Brand | Dell |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | Dual Core Celeron Intel |
| Processor Speed | 1.7 Ghz |
| Installed RAM | 2GB |
| Type of memory | DDR3 |
| Hard drive size | 500GB |
| Hard drive speed | 5400 RPM |
| Optical Drive | Yes |
| Type of optical drive | DVDRW |
| SSD | None |
| Type of harddrive | SATA |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | IntelĀ® HD Graphics 4200 / 4400 |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" |
| Screen surface | - |
| Screen resolution | 1366 X 768 |
| Touchscreen | No |
| Color | Black |
| RAM | 4 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | Starting at 5.26lbs (2.4 Kg) |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | - |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | Yes |
| Speed | 10/100/1000 |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | 10/100 RJ-45 Ethernet network |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | - |
| Manual | - |
| Product page | - |
| Warranty | International |