HLP5
Out of stock
Hp Probook 4530s 2nd Gen Ci3 4Gb 320GB 15.6" (Used Laptop)
Rs. 24,999.00
2.3i3 (2nd Gen) , 4GB , 320GB , DVDRW , CAM , 15.6 LED SCREEN

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | Intel Core i3 (2nd Gen) 2310M / 2.1 GHz |
| Processor Speed | 2.20Ghz |
| Installed RAM | 4GB |
| Type of memory | DDR3 SDRAM |
| Hard drive size | 320GB |
| Hard drive speed | 5400 |
| Optical Drive | Yes |
| Type of optical drive | DVD SuperMultiDrive |
| SSD | None |
| Type of harddrive | Super Multi Drive |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel HD Graphics 3000 |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED backlight |
| Screen size | 15.6" HD LED |
| Screen surface | HD LED |
| Screen resolution | 1366 x 768 ( HD ) |
| Touchscreen | No |
| Color | Black |
| RAM | 4 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | 5.5 lbs |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | - |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | Yes |
| Speed | 10/100 |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | AR9285 |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | - |
| Product page | - |
| Warranty | International |