Dell Pro ECT1250 Core i5 Tower PC Dell Pro E2425HM 24
Out of stock
Dell Pro ECT1250 Tower PC - Raptor Lake - Core i5 14400 10-Core Processor 8-GB 512-GB SSD Intel UHD Graphics Keyboard & Mouse Included DOS with Dell Pro E2425HM 24" 1080p Display Monitor (Black, 3 Years Direct Local Warranty, NEW)
Rs. 200,500.00

| Brand | Deli |
|---|---|
| Category | Desktops |
| Processor Type | 14th Gen Intel Core i5 14400 (10 Cores, 16 Threads, 20 MB Intel Smart Cache) |
| Processor Speed | 2.5 GHz Base, up to 4.7 GHz Max Turbo |
| Hard drive size | 512 GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| SSD | 512 GB SSD |
| Graphic Series | Intel UHD Graphics |
| Dedicated Graphics | No |
| Graphic Memory | Shared |
| Type of Graphic Memory | Intel |
| Switchable Graphics | No |
| Graphics Processor | Intel Q670 |
| Color | Black |
| Installed RAM | 8 GB 4800 MT |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | DOS |
| Bluetooth | Bluetooth wireless card |
| LAN | RJ-45, 10/100/1000 Mbps |
| Wifi | MediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2x |
| Condition | New |
| Ports | 3× USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 × USB 3.2 Gen 1 Type-C, 2 × USB 2.0 |
| HDMI | 1× HDMI 2.1 |
| Camera | - |
| Manual | www.Dell.com |
| Warranty | 3 Years Warranty |
Dell Pro ECT1250 Core i5 10-Core 8GB RAM 512GB SSD Black Color Brand New Tower PC with Dell Pro E2425HM 24-inch 1080p LED Monitor, Keyboard & Mouse Included Latest Price in Pakistan is Rs. 200,500. Paklap provides cash on delivery services in Lahore, Karachi & Islamabad.
Write Your Own Review