Dell Latitude 14 7410 2 in 1
Out of stock
Dell Latitude 14 7410 2 in 1 - Comet Lake - 10th Gen Core i7 10610u QuadCore Processor 16-GB 256-GB SSD 13.3" Full HD 1080p 60Hz Touchscreen Convertible Display Backlit KB ThunderBolt 3 (Carbon FIber, Black, Used)
Rs. 126,500.00

| Brand | Dell |
|---|---|
| Generation | 10th Generation |
| Processor Type | 10th Generation Intel Core™ I7-10610U (4 Core, 8M Cache) |
| Processor Speed | 1.8 GHz Turbo Boost up to 4.9GHz, vPro Capable |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | Non-ECC, Integrated |
| Hard drive size | 256 GB SSD M.2 PCIe NVMe |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | 256 GB SSD M.2 PCIe NVMe |
| Graphic Series | Intel UHD Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel UHD Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 14" Full HD 1080p LED Touchscreen Convertible Display |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Screen surface | 14" Full HD 1080p LED Touchscreen Convertible Display |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Black |
| RAM | 16 GB |
| Weight | 2.93 lbs |
| Fingerprint Reader | No |
| Backlit keyboard | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz |
| Condition | Used |
| USB | 1 USB 3.2 Gen 1 with Powershare 1 USB 3.2 Gen 1 2 Thunderbolt™3 with Power Delivery and DisplayPort (USB Type-C™) |
| HDMI | 1 HDMI 2.0 |
| Camera | HD with Privacy Shutter |
| Operating System | DOS |
| Manual | https://www.dell.com/support/manuals/en-us/latitude-14-7410-2-in-1-laptop/lati_7410_ss/dimensions-and-weights?guid=guid-b2a36ae9-31e4-4186-9fb0-9925de78ea19 |
| Product page | https://www.dell.com/support/manuals/en-us/latitude-14-7410-2-in-1-laptop/lati_7410_ss/dimensions-and-weights?guid=guid-b2a36ae9-31e4-4186-9fb0-9925de78ea19 |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |