Dell Latitude 13 5310 10th Ci7 Touch Used
Out of stock
Dell Latitude 13 5310 - Comet Lake - 10th Gen Core i7 10610u QuadCore Processor 16-GB 512-GB SSD Intel UHD Graphics 13.3" Full HD 1080p AG Touchscreen Display FP Reader W10 Pro (Silver, Used)
Rs. 69,900.00

| Brand | Anker |
|---|---|
| Generation | 10th Generation |
| Processor Type | 10th Generation Core i7-10610U QuadCore Processor (4 Cores - 8 Threads) |
| Processor Speed | 1.8 GHz Turbo Boost 4.9 GHz (6 MB Cache) |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | 16GB,1x16GB, DDR4 Non-ECC |
| Hard drive size | M.2 512GB PCIe NVMe Class 40 S olid State Drive |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | M.2 512GB PCIe NVMe Class 40 S olid State Drive |
| Graphic Series | Intel UHD Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel UHD Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 13.3" FHD (1920 x 1080) Anti-Glare Touch |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Screen surface | 13.3" FHD (1920 x 1080) Anti-Glare Touch |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Silver |
| RAM | 16 GB |
| Weight | 1.24 kg |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Backlit keyboard | No |
| Numeric keyboard | No |
| Bluetooth | BT 5.1 |
| LAN | Yes |
| Speed | 1 Flip-Down RJ-45 port 10/100/1000 Mbps |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax |
| Condition | Used |
| USB | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A port 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A port with PowerShare 1 USB 3.1 Gen 2 Type-C port with DisplayPort/Power Delivery/Thunderboltâ„¢3 (optional) |
| HDMI | 16GB,1x16GB, DDR4 Non-ECC |
| Camera | IR Camera and Microphone Bezel |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Manual | https://www.dell.com/en-us/work/shop/dell-laptops-and-notebooks/new-latitude-5310-business-laptop/spd/latitude-13-5310-laptop |
| Product page | https://www.dell.com/en-us/work/shop/dell-laptops-and-notebooks/new-latitude-5310-business-laptop/spd/latitude-13-5310-laptop |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |