Dell Latitude 13 3390 2 in 1 8th Ci5 Used
Out of stock
Dell Latitude 13 3390 2 in 1 - 8th Gen Core i5 8250u Processor 8-GB 128 GB SSD Intel HD 620 GC 13.3" Full HD 1080p x360 Convertible Touchscreen WavesMaxx Audio W10 Pro (Black, Used)
Rs. 57,500.00

| Brand | Dell |
|---|---|
| Generation | 8th Generation |
| Processor Type | 8th Generation Core i5-8250u QuadCore Processor (4 Cores - 8 Threads) |
| Processor Speed | 1.6 GHz Turbo Boost 3.4 (6 MB Cache) |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | 2400MHz DDR4 Non-ECC |
| Hard drive size | 128 GB SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 128 GB SSD |
| Type of harddrive | M.2 SATA Class 20 Solid State Drive |
| Graphic Series | Intel Integrated Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel UHD 620 |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | - |
| Graphics processor | Integrated |
| Backlight | LED |
| Screen size | 13.3" FHD 1920x1080 Anti-Glare, Embedded Touch, WVA, IR Camera & Microphone, WLAN Capable |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Screen surface | 13.3" FHD 1920x1080 Anti-Glare, Embedded Touch, WVA, IR Camera & Microphone, WLAN Capable |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Black |
| RAM | 8 GB |
| Weight | 1.62kg (3.56lb) |
| Fingerprint Reader | No |
| Backlit keyboard | No |
| Numeric keyboard | No |
| Bluetooth | Bluetooth 4.1 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Qualcomm QCA61x4A 802.11ac Dual Band (2x2) Wireless Adapter |
| Condition | Used |
| USB | One USB Type C One USB 3.1 Gen 1-Type A with PowerShare One USB 2.0 |
| HDMI | One HDMI 1.4 - DisplayPort over USB Type-C |
| Camera | Yes |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Manual | https://www.dell.com/support/manuals/en-us/latitude-13-3390-2-in-1-laptop/latitude_3390_2-in-1_om/port-and-connector-specifications?guid=guid-34ef85cb-d9fa-42a5-adf8-262d7d33681c&lang=en-us |
| Product page | https://www.dell.com/support/manuals/en-us/latitude-13-3390-2-in-1-laptop/latitude_3390_2-in-1_om/port-and-connector-specifications?guid=guid-34ef85cb-d9fa-42a5-adf8-262d7d33681c&lang=en-us |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |