BlackBerry Q10 Smartphone 3G+Wi-Fi
Out of stock
BlackBerry Q10 Smartphone 3.0" 16GB 2GB Ram 8MP Camera 3G+Wi-Fi (Black, White)
Rs. 17,400.00

| Brand | Black Berry |
|---|---|
| PTA Approved | No |
| Model | BlackBerry |
| Number of Sim | 01 |
| Processor | Qualcomm Snapdragon S4 processor |
| Processor | Dual Core |
| Operating system | BlackBerry 10 OS |
| Display | 6 |
| Screen Size | 3 Inches |
| Mobile Band | 4G |
| Mobile Ram | 02 GB |
| Storage | 16 GB |
| Mobile Battery | 1000 |
| Main Camera | 12 |
| Selfie Camera | 8 |
| Warranty | No Warranty |
| Color | Black |
| Number of colours | 16M Colours |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless network | Yes |
| Built-in flash | Yes |
| Camera Pixels | 8 MP Rear |
| Number of cameras | 2 |
| Memory card readers | Yes |
| Dimensions (WxHxD) | Height 119.6 mm / 4.7 in Width 66.8 mm / 2.62 in Depth 10.35 mm / 0.40 in |
| Weight | 139g / 4.90 oz (2g / 0.07oz battery) |
| Touchscreen | Yes |