ay075nia
Out of stock
HP 15 - AY075nia 6th Gen Ci7 08GB DDR4 1TB 2GB AMD Radeon R7 M440 15.6" FHD 1080p (Turbo Silver)
Rs. 63,500.00
-

| Processor Type | 6th Generation Intel Core i7-6500U Processor (2 Cores - 4 Threads) |
|---|---|
| Processor Speed | 2.5 GHz Turbo Boost 3.1 (4 MB Cache, Skylake) |
| Installed RAM | 08 GB DDR4 |
| Type of memory | DDR4-2133 SDRAM |
| Hard drive size | 1 TeraByte |
| Hard drive speed | 5400 RPM |
| Optical Drive | Yes |
| Type of optical drive | SuperMulti DVD burner |
| SSD | None |
| Type of harddrive | SATA |
| Dedicated graphics | Yes |
| Graphics memory | Intel HD 520 + AMD Radeon R7 M440 Graphics (2 GB DDR3 dedicated) |
| Type of graphics memory | Dedicated |
| Switchable graphics | Yes |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" Full HD SVA anti-glare WLED-backlit |
| Screen surface | Full HD SVA anti-glare WLED-backlit |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | 2.19 KG |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | No |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | Yes |
| Speed | Integrated 10/100 BASE-T Ethernet LAN |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | 802.11b/g/n |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | http://www8.hp.com/emea_middle_east/en/products/laptops/product-detail.html?oid=12079466#!tab=specs |
| Product page | http://www8.hp.com/emea_middle_east/en/products/laptops/product-detail.html?oid=12079466#!tab=specs |