aw000
Out of stock
HP Pavilion 15 AW000 - 7th Gen AMD A9-9410 - 06GB DDR4 1TB ATI Radeon R5 15.6" 720p Touchscreen W10 B&O Speakers (Certified Refurbished)
Rs. 55,900.00
-

| Processor Type | 7th Gen AMD Dual-Core A9-9410 APU |
|---|---|
| Processor Speed | 2.9 GHz Turbo Boost up to 3.5 GHz |
| Installed RAM | 6 GB DDR4 |
| Type of memory | DDR4-2133 SDRAM |
| Hard drive size | 1 TeraByte |
| Hard drive speed | 5400 RPM |
| Optical Drive | Yes |
| Type of optical drive | SuperMulti DVD burner |
| SSD | None |
| Type of harddrive | SATA |
| Dedicated graphics | Yes |
| Graphics memory | AMD Radeon R5 Graphics |
| Type of graphics memory | Integrated |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | AMD |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" HD SVA WLED 720p Touchscreen |
| Screen surface | HD SVA WLED 720p Touchsceen |
| Screen resolution | 1366x768 |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Gold |
| RAM | 6 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Weight | 2.06 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | No |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | Yes |
| Speed | Integrated 10/100 BASE-T Ethernet LAN |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | 802.11b/g/n (1x1) |
| Condition | Refurbished |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | Genuine Windows 10 |
| Manual | http://store.hp.com/us/en/pdp/Laptops/hp-pavilion---15z-laptop-%28touch-option-available%29-v0n65av-1 |
| Product page | http://support.hp.com/za-en/product/hp-pavilion-15-aw000-notebook-pc-series-touch/10862164/document/c05187546 |