Asus Tri-Band Wireless AC3200 Gigabit Router
Out of stock
Asus Tri-Band Wireless AC3200 Gigabit Router (Brand Warranty)
Rs. 26,790.00
-

| Brand | Asus |
|---|---|
| Antenna | External antenna x 6 |
| Button | WPS Button, Reset Button, Power Button, Wireless on/off Button, LED on/off Button |
| Coverage | Large homes |
| Data Rate | 802.11n : up to 450 Mbps 802.11n TurboQAM : up to 600 Mbps 802.11ac : up to 1734 Mbp |
| Memory | 128 MB Flash 256 MB RAM |
| Network Standard | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IPv4, IPv6 |
| Operating Frequency | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Ports | RJ45 for 10/100/1000/Gigabits BaseT for LAN x 4, RJ45 for 10/100/1000/Gigabits BaseT for WAN x 1 USB 2.0 x 1 USB 3.0 x 1 |
| Power Supply | AC Input : 110V~240V(50~60Hz) DC Output : 19 V with max. 2.37 A current |
| LED Indicator | Power x 1 Wi-Fi x 2 LAN x 4 WAN x 1 WPS x 1 |
| WAN Connection Type | Internet connection type : Automatic IP, Static IP, PPPoE(MPPE supported), PPTP, L2TP |
| Color | Black |
| Warranty | 3 Year Brand Warranty |