Asus High Power Wireless N300 Router
Out of stock
Asus High Power Wireless N300 3-in-1 Router/AP/Rang Extender (RT-N12HP B1) - (Brand Warranty)
Rs. 4,990.00
-

| Brand | Asus |
|---|---|
| Antenna | Detachable 9 dBi antenna x 2 |
| Button | WPS Button, Reset Button, Power Button |
| Coverage | Large homes |
| Data Rate | 802.11b : 1, 2, 5.5, 11 Mbps 802.11g : 6,9,12,18,24,36,48,54 Mbps 802.11n : up to 300 Mbps |
| Memory | 8 MB Flash 32 MB RAM |
| Network Standard | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IPv4, IPv6 |
| Operating Frequency | 2.4 GHz |
| Ports | RJ45 for 10/100 BaseT for WAN x 1, RJ45 for 10/100 BaseT for WAN x 4 |
| Power Supply | AC Input : 110V~240V(50~60Hz) DC Output : 12 V with max. 2 A current |
| LED Indicator | Power x 1 Wireless x 1 WAN x 1 LAN x 4 |
| WAN Connection Type | - |
| Color | Black |
| Warranty | 3 Year Brand Warranty |