as032nr
Out of stock
HP Envy 15 as032nr 6th Gen Ci7 16GB 512GB SSD 15.6" 4K UHD W10 B&O Speakers Backlit KB Powered by Intel IRIS Graphics
Rs. 118,000.00
-

| Processor Type | 6th Generation Core i7-6560U (2 Cores, 4 Threads) |
|---|---|
| Processor Speed | 2.2 GHz Turbo Boost Up to 3.2 GHz, (4 MB cache, Skylake) |
| Installed RAM | 16 GB DDR4 |
| Type of memory | DDR4-2133 SDRAM |
| Hard drive size | 512 GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | Solid State Drive |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel HD 540 |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" 4K Ultra HD IPS IPS UWVA anti-glare WLED-backlit |
| Screen surface | 4K Ultra HD IPS IPS UWVA anti-glare WLED-backlit |
| Screen resolution | 3840x2160 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Weight | 1.94 KG |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® 802.11ac (2x2) |
| Condition | New |
| USB | 3 USB 3.1 Gen 1 (1 HP Sleep and Charge); 1 USB 3.1 Gen 1 Type-Câ„¢ |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | Windows 10 Home 64 |
| Manual | http://support.hp.com/gb-en/document/c05226640 |
| Product page | http://support.hp.com/gb-en/document/c05226640 |