Apple iWatch MMFR2
Out of stock
Apple iWatch MMFR2 42mm Space Gray Aluminum Case with Black Woven Nylon
Rs. 47,500.00
-

| Water Protection | No |
|---|---|
| Siri Control | No |
| Color | Space Gray Aluminum |
| CPU | 520 MHz |
| Storage | 8GB Storage |
| Sensors | Heart Rate sensor, Accelerometer, Gyroscope, and Ambient light sensor |
| RAM | 512 MB RAM |
| Screen Size | 1.56 inch |
| Screen Type | Retina display with Force Touch |
| Connectivity | Bluetooth 4.0, Wi‑Fi (802.11b/g/n 2.4GHz) |
| Operating System | watchOS 1.0, upgradable to v2.1 |
| Weight | 30g |
| Battery Type | Not Specified By Manufacturer |
| Speakers | Speaker and microphone |
| Card Slot | No |
| Water Resistant | Yes, IPX7 Certified |
| Warranty | - |