Apple iWatch MMFP2 42mm Rose Gold With Royal Blue
Out of stock
Apple iWatch MMFP2 42mm Rose Gold With Royal Blue with Woven Nylon (Gold Aluminium)
Rs. 45,499.00
-

| Water Protection | No |
|---|---|
| Siri Control | No |
| Color | Rose Gold Aluminum |
| CPU | 520 MHz |
| Storage | 8GB Storage |
| Sensors | Heart Rate sensor, Accelerometer, Gyroscope, and Ambient light sensor |
| RAM | 512 MB RAM |
| Screen Size | Height: 42.0mm Width :35.9mm Ion-X glass |
| Screen Type | Retina display with Force Touch |
| Connectivity | Bluetooth 4.0, Wi‑Fi (802.11b/g/n 2.4GHz) |
| Operating System | iOS |
| Weight | 30g |
| Battery Type | Not Specified By Manufacturer |
| Speakers | Speaker and microphone |
| Card Slot | No |
| Water Resistant | Yes |
| Warranty | - |