MLWL3 Pink 64GB
Out of stock
Apple iPad Mini 6th Generation | 8.3-Inch Display (64GB, WiFi, MLWL3 Pink)
Rs. 133,900.00

| Ipad Category | iPad Mini |
|---|---|
| iPad Generation | 6th Generation |
| Chipset | A15 Bionic |
| Storage | 64GB |
| Screen Size | 8.3 - Inch |
| Main Rear Camera | 12 Mega Pixel |
| Selfie Camera | 12 Mega Pixel |
| Mobile Band | Wifi Only |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, compass, barometer |
| Color | Purple |
| Warranty | International Warranty |
| Processor Type | Apple A15 Bionic, Hexa-core (2x2.93 GHz + 4xX.X GHz), Apple GPU (5-core) |
| Speakers | Yes |
| Operating System | iPad OS |
| Weight | 293 g (Wi-Fi) |
| Wireless network | Yes |