hp-spectre-13-x360-ap0038tu-pakistan
Out of stock
HP Spectre x360 Convertible 13 Whiskey Lake GEM CUT - 8th Gen Ci7 QuadCore 16GB 512GB SSD 13.3" Full HD IPS 1080p Touchscreen Convertible Backlit KB B&O Play FPR W10 (Poseidon Blue, Sleeve Included, Open Box)
Rs. 195,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 8th Generation |
| Processor Type | 8th Generation Core i7-8565u QuadCore Processor (4 Cores - 8 Threads) |
| Processor Speed | 1.8 GHz Turbo Boost 4.6 (8 MB Cache) |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | DDR4-2400 SDRAM (onboard) |
| Hard drive size | 512 GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel® UHD Graphics 620 |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 13.3" diagonal FHD IPS BrightView micro-edge WLED-backlit touch screen |
| Screen surface | 13.3" diagonal FHD IPS BrightView micro-edge WLED-backlit touch screen |
| Screen resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Blue |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Weight | 1.32 kg |
| Fingerprint Reader | - |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Full-size island-style backlit keyboard |
| Bluetooth | Bluetooth® 5 Combo |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wireless-AC 9560 802.11a/b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | No |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | Genuine Windows 10 Home |
| Manual | https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-spectre-13-ap0000-x360-convertible-pc/23238155 |
| Product page | https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-spectre-13-ap0000-x360-convertible-pc/23238155 |
| Warranty | 2 Months Warranty |