an0030
Out of stock
HP Pavilion 13 An0030 Whiskey Lake - 8th Gen Ci3 04GB 128GB SSD 13.3" MicroEdge HD LED Backlit KB FP Reader W10 Ultra Light (Blue Mist, Open Box)
Rs. 60,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 8th Generation |
| Processor Type | 8th Generation Intel Core i3-8145U Processor (2 Cores - 4 Threads) |
| Processor Speed | 1.9 GHz Max Turbo Boost Frequency 3.9 GHz (4 MB Cache) |
| Installed RAM | 4 GB |
| Type of memory | DDR4-2400 SDRAM (onboard) |
| Hard drive size | 128 GB M.2 SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 128 GB SSD |
| Type of harddrive | M.2 SSD |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel UHD 620 |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 13.3" diagonal HD SVA BrightView micro-edge WLED-backlit |
| Screen surface | 13.3" diagonal HD SVA BrightView micro-edge WLED-backlit (1366 x 768) |
| Screen resolution | 1366 x 768 |
| Touchscreen | No |
| Color | Blue |
| RAM | 4 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Weight | 1.3 Kg |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2 combo |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Realtek 802.11b/g/n/a/ac (2x2) |
| Condition | Open Box |
| USB | Yes |
| HDMI | 1 HDMI 1.4 |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | Genuine Windows 10 Home in S Mode |
| Manual | https://support.hp.com/hk-en/document/c06333400 |
| Product page | https://support.hp.com/hk-en/document/c06333400 |
| Warranty | 3 Months |