189nia
Out of stock
HP 15 - AY189nia 7th Gen Ci5 04GB DDR4 500GB 15.6" HD LED 720p (Turbo Silver)
Rs. 47,900.00
-

| Processor Type | 7th Generation Intel Core i5-7200U Processor (2 Cores - 4 Threads) |
|---|---|
| Processor Speed | 2.5 GHz Turbo Boost 3.1 (3 MB Cache, Kaby lake) |
| Installed RAM | 04 GB |
| Type of memory | DDR4 |
| Hard drive size | 500 GB |
| Hard drive speed | 5400 RPM |
| Optical Drive | Yes |
| Type of optical drive | SuperMulti DVD burner |
| SSD | None |
| Type of harddrive | SATA |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel HD 620 |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" HD SVA BrightView WLED-backlit |
| Screen surface | HD SVA BrightView WLED-backlit |
| Screen resolution | 1366x768 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 4 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | 2.19 KG |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | No |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | Yes |
| Speed | Integrated 10/100 BASE-T Ethernet LAN |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | 802.11b/g/n |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | http://www8.hp.com/emea_middle_east/en/products/laptops/product-detail.html?oid=14646233 |
| Product page | http://www8.hp.com/emea_middle_east/en/products/laptops/product-detail.html?oid=14646233 |