HP Probook 450 G5 8th Gen Ci3
Out of stock
HP Probook 450 G5 - 8th Gen Ci3 04GB DDR4 1TB 15.6" HD BV LED FP-Reader Backlit KB VGA-Port USB-C (Carry Case Included, HP Direct Local Warranty)
Rs. 71,900.00
-

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 8th Generation |
| Processor Type | 8th Generation Intel Core i3-8130U Processor (2 Cores - 4 Threads) |
| Processor Speed | 2.2 GHz Max Turbo Boost Frequency 3.4 GHz (4 MB Cache) |
| Installed RAM | 04 GB |
| Type of memory | DDR4-2400 SDRAM |
| Hard drive size | 1 TeraByte HDD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | None |
| Type of harddrive | SATA |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" diagonal HD SVA anti-glare LED-backlit, 220 cd/m2, 45% sRGB (1366 x 768) |
| Screen surface | diagonal HD SVA anti-glare LED-backlit, 220 cd/m2, 45% sRGB (1366 x 768) |
| Screen resolution | 1366x768 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 4 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | Starting at 4.64 lb |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | HP Premium Keyboard, full-sized island-style, spill resistant |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | Yes |
| Speed | Realtek RTL8111HSH Gigabit Ethernet |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | 802.11b/g/n |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | http://www8.hp.com/us/en/products/laptops/product-detail.html?oid=17047142#!tab=specs |
| Product page | http://www8.hp.com/us/en/products/laptops/product-detail.html?oid=17047142#!tab=specs |
| Warranty | 1 Year Warranty |