1022nx
Out of stock
HP 15 DA1022nx Whiskey Lake - 8th Gen Ci3 04GB 1TB 15.6" HD 720p (Smoke Gray)
Rs. 58,500.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 8th Generation |
| Processor Type | 8th Generation Intel Core i3-8145U Processor (2 Cores - 4 Threads) |
| Processor Speed | 1.9 GHz Max Turbo Boost Frequency 3.9 GHz (4 MB Cache) |
| Installed RAM | 04 GB |
| Type of memory | DDR4-2400 SDRAM (1 x 4 GB) |
| Hard drive size | 1 TeraByte HDD |
| Hard drive speed | 5400 rpm SATA |
| Optical Drive | Yes |
| Type of optical drive | DVD-Writer |
| SSD | None |
| Type of harddrive | SATA |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel® UHD Graphics 620 |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" diagonal HD SVA BrightView WLED-backlit |
| Screen surface | 15.6" diagonal HD SVA BrightView WLED-backlit (1366 x 768) |
| Screen resolution | 1366x768 |
| Touchscreen | No |
| Color | Black |
| RAM | 4 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | 1.77 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | No |
| Bluetooth | Bluetooth® 4.2 Combo |
| LAN | Yes |
| Speed | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Realtek RTL8821CE 802.11b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | https://support.hp.com/gb-en/document/c06300991 |
| Product page | https://support.hp.com/gb-en/document/c06300991 |
| Warranty | International |