HPL10
Out of stock
Lenovo Edge 14 1st Gen Ci3 4GB 320GB 14.1" (Used Laptop)
Rs. 20,500.00
2.3i3 (1st Gen) , 4GB , 320GB , 14.1 LED , DVDRW , CAM1

| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | Intel Core i3 370M / 2.4 GHz |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Installed RAM | 4GB |
| Type of memory | DDR3 SDRAM |
| Hard drive size | 320GB |
| Hard drive speed | 7200 rpm |
| Optical Drive | Yes |
| Type of optical drive | DVDRW |
| SSD | None |
| Type of harddrive | SATA |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel HD Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | Yes |
| Screen size | 14.1 |
| Screen surface | - |
| Screen resolution | 1366 x 768 ( HD ) |
| Touchscreen | No |
| Color | Black |
| RAM | 4 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | 13.5 in |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| LAN | Yes |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | - |
| Condition | New |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Camera | Yes |
| Operating system (Primary) | - |
| Manual | - |
| Product page | - |
| Warranty | International |