HP ZBook Firefly 14 G11 Ultra 5 125H OB
In stock
HP ZBook Firefly 14 G11 - Intel Core Ultra 5 125H Processor 16-GB 1-TB SSD 4-GB NVIDIA RTX A500 GDDR6 GC 14" WUXGA 1200P IPS Touchscreen AG Display Backlit KB W11 Pro (Silver, Open Box)
Rs. 265,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | Intel Core Ultra 5 |
| Processor Type | Intel® Core™ Ultra 5 125H Processor (14 Cores / 18 Threads, Intel® Smart Cache, Intel® AI Boost NPU up to 11 TOPS) |
| Processor Speed | Base Clock 1.2 GHz, Max Turbo up to 4.5 GHz |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | DDR5 5600 |
| Hard drive size | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 1 TB SSD |
| Type of harddrive | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Graphic Series | AMD Radeon |
| Dedicated graphics | Yes |
| Graphics memory | 4GB NVIDIA® RTX A500 Dedicated Graphics (GDDR6) |
| Type of graphics memory | Discrete |
| Switchable graphics | Yes |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 14" Diagonal WUXGA (1920 × 1200) IPS Touchscreen Anti-Glare Display |
| Screen surface | 14" Diagonal WUXGA (1920 × 1200) IPS Touchscreen Anti-Glare Display |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Silver |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Weight | Starting at 3.13 lb (1.42 kg) |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® AX211 Wi-Fi 6E |
| Condition | Open Box |
| USB | 2 × USB4 (Thunderbolt 4 Type-C) + 2 × USB 3.2 Gen 1 Type-A (1 charging) |
| HDMI | 1 × HDMI 2.1 |
| Camera | 5MP IR Camera with privacy shutter |
| Operating system (Primary) | Windows 11 Pro |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 1 Month |