HP ProBook 450 G10 13th Ci5 256GB OB
In stock
HP ProBook 450 G10 - Raptor Lake - 13th Gen Core i5 1334U Processor 8-GB 256-GB SSD Intel UHD Graphics 15.6" Full HD 1080p IPS Narrow Bezel AG Display W11 Pro (Pike Silver, Open Box)
Rs. 120,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | 13th Gen Core i5 1334u Raptor Lake Processor (12 MB Intel Smart Cache) |
| Processor Speed | 1.3 GHz Boost up to 4.6 GHz (Total Cores 10, # of Performance-cores 2, # of Efficient-cores 8, Total Threads 12) |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | 8 GB DDR4-3200 PC4 SO-DIMM memory |
| Hard drive size | 256 GB SSD |
| Hard drive speed | 256 GB PCIe NVMe SSD |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | 256 GB PCIe NVMe SSD |
| Graphic Series | Intel Iris Xe Graphics as UHD Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Integrated Intel® Iris® Xe Graphics Functions as UHD Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen surface | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | Starting at 1.79 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | No |
| Bluetooth | Bluetooth® 5.3 wireless card |
| LAN | No |
| Speed | 100/1000M (RJ-45) |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Realtek Wi-Fi 6E RTL8852CE (2x2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 charging, 1 power), 2 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, |
| HDMI | 1 HDMI 2.1 |
| Camera | Integrated 720p HD webcam with dual-microphone array and Temporal Noise Reduction |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 1 Month |