HP LaserJet 108A
In stock
HP LaserJet 108A B&W Printer (White)
Rs. 36,900.00

| Warranty | 1 Year Shop Warranty |
|---|---|
| Brand | Hp |
| Series | Laserjet |
| Memory | 64 MB |
| Paper Input | 150 sheet input tray |
| Paper Output | 100 sheet output bin |
| Paper Types | Types Plain, Thick, Thin, Cotton, Colour, Preprinted, Recycled, Labels, CardStock, Bond, Archive, Envelope |
| Dimension | (W × D × H) 331 × 215 × 178 mm |
| Printer Weight | 4.4 kg |
| Power | 110 V input voltage: 110–127 VAC, 50/60 Hz | 220 V input voltage: 220–240 VAC, 50/60 Hz |
| Cartridge | 1x Black (HP 105A / W1105A, ~1,000 pages yield) |
| Duplex Print | No |
| Print Resolution | 1200 × 1200 dpi |
| Copy Feature | No |
| Scan Feature | No |
| Ports | USB 2.0 | Ethernet 10/100Base-TX | 802.11b/g/n |
| Wireless | No |
| Warranty | 1 Year Shop Warranty |