HP EliteBook Ultra G1Q 32-GB 1-TB OB
Out of stock
HP EliteBook Ultra G1Q Next Gen AI Notebook PC - Snapdragon X Elite X1E-78-100 Processor 32-GB 1-TB SSD Qualcomm® Adreno Graphics 14" 2.2K 1400P IPS BrightView 400nits Touchscreen Display PolyStudio Audio Backlit KB W11 Pro (Atmospheric Blue, Open Box)
Rs. 289,999.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | Snap Dragon |
| Processor Type | Snapdragon® X Elite X1E-78-100 Processor (12 Cores) |
| Processor Speed | Up to 3.4 GHz Maximum Clock Speed |
| Installed RAM | 32 GB |
| Type of memory | 32 GB LPDDR5x-8533 MT/s (onboard) |
| Hard drive size | 1 TB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 1 TB SSD |
| Type of harddrive | 1 TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Graphic Series | Qualcomm |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Integrated: Qualcomm® Adreno™ GPU |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Backlight | LED |
| Screen size | 14" diagonal, 2.2K (2240 x 1400), touch, IPS, BrightView, 400 nits, low power, 100% sRGB[7,8] |
| Screen surface | 14" diagonal, 2.2K (2240 x 1400), touch, IPS, BrightView, 400 nits, low power, 100% sRGB[7,8] |
| Screen resolution | 2240 x 1400 |
| Touchscreen | Yes |
| Color | Blue |
| RAM | 32 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | Starting at 1.35 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Qualcomm® FastConnect™️ 6900 Wi-Fi 6E (2x2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 1x USB-C (40 Gbps) 1x USB-C (10 Gbps) 1x USB-A (5 Gbps, charging) |
| HDMI | No |
| Camera | 5 MP IR camera |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | 1 Month |
HP EliteBook Ultra G1Q Snapdragon X Elite X1E-78-100 Processor Qualcomm Adreno Graphics 14-inch 2.2K 1400P IPS BrightView 400nits Touchscreen Display Atmospheric Blue Color Laptop Latest Price in Pakistan is Rs.289,999. Paklap offers cash on delivery services in Lahore, Karachi & Islamabad.
Write Your Own Review