HP Dragonfly G4 Notebook PC 13th Ci7 OB
Out of stock
HP Dragonfly G4 Notebook PC - Raptor Lake - 13th Gen Core i7 1355U Processor 16-GB 256-GB SSD Intel Iris Xe Graphics 13.5" WUXGA+ 1280p UWVA BV 400nits Display B&O Play Backlit KB FP Reader TPM W11 Pro (Slate Blue, Open Box)
Rs. 210,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | 13th Gen Intel® Core™ i7-1355U Raptor Lake Processor (10 Cores / 12 Threads, 12MB Intel Smart Cache) |
| Processor Speed | 1.2 GHz Base Clock, up to 5.0 GHz Max Turbo Frequency |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | 16 GB LPDDR5 RAM soldered |
| Hard drive size | 256 GB SSD |
| Hard drive speed | M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | 256 GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Graphic Series | Intel Iris Xe Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel® Iris® Xᵉ Graphics Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 13.5" diagonal BrightView WLED UWVA WUXGA+ (1920x1280), Low Blue Light, 400 nits |
| Screen surface | 13.5" diagonal BrightView WLED UWVA WUXGA+ (1920x1280), Low Blue Light, 400 nits |
| Screen resolution | 1920x1280 |
| Touchscreen | No |
| Color | Blue |
| RAM | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Weight | 2.2 lb |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | BT 5.3 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2x2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 2 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4); 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate (USB Power Delivery) |
| HDMI | 1 HDMI 2.1 |
| Camera | 5MP, 88° field of view camera |
| Operating system (Primary) | Windows 11 Pro |
| Manual | https://www.hp.com/us-en/shop/pdp/hp-elite-dragonfly-notebook-pc-g4-customizable-6q249av-mb#techSpecs |
| Product page | https://www.hp.com/us-en/shop/pdp/hp-elite-dragonfly-notebook-pc-g4-customizable-6q249av-mb#techSpecs |
| Warranty | 1 Month |
HP Dragonfly G4 Notebook PC Raptor Lake 13th Generation Core i7 1355U Processor Intel Iris Xe Graphics 13.5-inch WUXGA+ 1280p UWVA BV 400nits Display Slate Blue Color Laptop Latest Price in Pakistan is Rs.210,000. Enjoy the ease of Cash on Delivery in Lahore, Karachi, and Islamabad when you shop with Paklap.
Write Your Own Review