HP Dragonfly G4 13.5" Notebook PC 13th Core i7 OB
Out of stock
HP Dragonfly G4 Notebook PC - Raptor Lake - 13th Gen Core i7 1355U Processor 32-GB 256-GB SSD Intel Iris Xe Graphics 13.5” WUXGA+ 1280p IPS AG with HP SureView Privacy Screen Display B&O Play Backlit KB FPR TPM W11 Pro (Slate Blue, Open Box)
Rs. 225,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | 13th Gen Core i7 1355u Raptor Lake Processor (12 MB Intel Smart Cache) |
| Processor Speed | 1.7 GHz Boost up to 5.0 GHz (Total Cores 10, # of Performance-cores 2, # of Efficient-cores 8, Total Threads 12) |
| Installed RAM | 32 GB |
| Type of memory | 32 GB LPDDR5 RAM soldered |
| Hard drive size | 256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | 256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Graphic Series | Intel Iris Xe Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel® Iris® Xᵉ Graphics Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 13.5"diagonal, WUXGA+ (1920 x 1280), IPS, anti-glare, 1000 nits, 72% NTSC, HP Sure View integrated privacy screen |
| Screen surface | 13.5"diagonal, WUXGA+ (1920 x 1280), IPS, anti-glare, 1000 nits, 72% NTSC, HP Sure View integrated privacy screen |
| Screen resolution | 1920x1280 |
| Touchscreen | No |
| Color | Blue |
| RAM | 32 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight | 2.2 lb |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | No |
| Backlit keyboard | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth® 5.3 wireless card |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2x2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 2 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4); 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate (USB Power Delivery) |
| HDMI | 1 HDMI 2.1 |
| Camera | 5 MP IR camera with HP Camera Privacy Key |
| Operating system (Primary) | Windows 11 Home |
| Manual | https://support.hp.com/hr-en/document/ish_7882254-7882298-16 |
| Product page | https://support.hp.com/hr-en/document/ish_7882254-7882298-16 |
| Warranty | 1 Month |
HP Dragonfly G4 Notebook PC Raptor Lake 13th Generation Core i7 1355U Processor Intel Iris Xe Graphics 13.5-inch WUXGA+ 1280p IPS AG with HP SureView Privacy Screen Display Slate Blue Color Laptop Latest Price in Pakistan is Rs. 225,000. Enjoy the ease of Cash on Delivery in Lahore, Karachi, and Islamabad when you shop with Paklap.
Write Your Own Review