HP Color LaserJet Enterprise 6800dn
In stock
HP Color LaserJet Enterprise 6800dn Color Duplex Networking Laser Printer (Grey, NEW)
Rs. 957,500.00

| Warranty | 1 Year Warranty |
|---|---|
| Brand | Hp |
| Series | Color Laserjet |
| Memory | 2 GB (Up to 6 GB, enterprise class) |
| Paper Input | 650 sheets (100 + 550 trays), expandable up to multiple trays |
| Paper Output | 500 sheets |
| Paper Types | Plain, Thick, Glossy, Labels, Envelope, Cardstock, Recycled paper |
| Printer Weight | 33 kg |
| Power | 100–240V AC, high-power enterprise usage |
| Cartridge | HP 213A / 213X / 213Y CMYK Toner Set |
| Duplex Print | Yes |
| Print Resolution | Up to 1200 × 1200 dpi |
| Copy Feature | No |
| Scan Feature | No |
| Ports | Gigabit Ethernet (LAN), USB 3.0, USB Host ports |
| Wireless | No |