HP Color LaserJet Enterprise 6700dn
In stock
HP Color LaserJet Enterprise 6700dn Color Duplex Networking Laser Printer (Grey, NEW)
Rs. 480,000.00

| Warranty | 1 Year Warranty |
|---|---|
| Brand | Hp |
| Series | Color Laserjet |
| Memory | 2 GB (Up to 6 GB) |
| Paper Input | 650 Sheets (100 + 550 trays) |
| Paper Output | 500 Sheets |
| Paper Types | Plain, Thick, Glossy, Labels, Envelope, Cardstock |
| Dimension | 19.7 × 18.1 × 16.3 in |
| Printer Weight | 32.9 kg |
| Power | 100–240V, ~708W |
| Cartridge | HP 213A / 213X / 213Y (CMYK) |
| Duplex Print | Yes |
| Print Resolution | 1200 × 1200 dpi |
| Copy Feature | No |
| Scan Feature | No |
| Ports | LAN (Gigabit Ethernet), USB 3.0, USB Host |
| Wireless | No |