5700dn Printer
In stock
HP Color LaserJet Enterprise 5700dn Color Duplex Networking Laser Printer (Grey, NEW)
Rs. 279,000.00

| Warranty | 1 Year Warranty |
|---|---|
| Brand | Hp |
| Series | Color Laserjet |
| Memory | 1.5 GB |
| Paper Input | 550-sheet input tray |
| Paper Output | 250-sheet output |
| Paper Types | Paper (plain, light, intermediate, light bond, bond, recycled, mid-weight, heavy, mid-weight glossy, heavy glossy, extra heavy, extra heavy glossy, cardstock, card glossy), color transparency, labels, letterhead, envelope, preprinted, prepunched, colored |
| Dimension | 500 x 460 x 415 mm |
| Printer Weight | 31.14 kg |
| Power | 605.3 watts (Printing/Copying), 40.1 watts (Ready), 1.1 watts (Sleep), 0.09 watts (Manual Off) |
| Cartridge | HP 213A / 213X / 213Y – Black, Cyan, Magenta, Yellow 213A (Standard): 3,000–3,500 pages 213X (High Yield): 6,000–9,000 pages 213Y (Extra High Yield): 12,000–18,000 pages Models: W2130–W2133 (A/X/Y) |
| Duplex Print | Yes |
| Print Resolution | Up to 1,200 x 1,200 dpi |
| Copy Feature | Yes |
| Scan Feature | NO |
| Ports | USB Ports, LAN, HIP2 |
| Wireless | No |
| Warranty | 1 Year Shop Warranty |