HP 250R G10 Intel Core 5
Out of stock
HP 250R G10 Notebook PC - Intel Core 5 120U Processor 8-GB 512-GB SSD Intel Integrated Graphics 15.6" FHD 1080P IPS 300nits AG Display Backlit KB FP Reader (Turbo Silver, NEW)
Rs. 165,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | Intel Core 5 |
| Processor Type | Intel Core 5 120U (10 Cores, 12 Threads) |
| Processor Speed | P-core Speed: 1.4 GHz to 5.0 GHz E-core Speed: 1.0 GHz to 3.8 GHz |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | 8 GB DDR5 |
| Hard drive size | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Graphic Series | Intel Integrated Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, narrow bezel, anti-glare, 300 nits, 45% NTSC |
| Screen surface | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, narrow bezel, anti-glare, 300 nits, 45% NTSC |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | Starting at 1.59 kg |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | BT 5.4 |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE-VT 802.11a/b/g/n/ax (2x2 |
| Condition | New |
| USB | 1x USB Type-C® (10Gbps, USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge) 2x USB Type-A (5Gbps) |
| HDMI | 1x HDMI 1.4b |
| Camera | 720p HD camera with temporal noise reduction |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | International |