HP 250 G10 13th Gen Core i3 1315U NEW
Out of stock
HP 250 G10 - Raptor Lake - 13th Gen Core i3 1315U Processor 8-GB 512-GB SSD Intel UHD Graphics 15.6" Full HD 1080p 250nits Display Backlit KB (Turbo Silver, NEW)
Rs. 135,000.00

| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | 13th Generation Intel® Core™ i3-1315U Raptor Lake Processor (10MB Cache, 6 Cores: 2 Performance + 4 Efficient, 8 Threads) |
| Processor Speed | 1.2 GHz Base Clock, Up to 4.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | DDR4-3200 SDRAM (1 x 8 GB) |
| Hard drive size | 512 GB PCIe NVMe M.2 Value Solid-State Drive |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | 0 |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB PCIe NVMe M.2 Value Solid-State Drive |
| Graphic Series | Intel UHD Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel Integrated |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel® integrated SoC |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen surface | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | DOS |
| Weight | Starting at 1.52 kg |
| Fingerprint Reader | No |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | Backlit KB English (US) |
| Bluetooth | Bluetooth®️ 5.3 wireless card |
| LAN | No |
| Speed | - |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) |
| Condition | New |
| USB | 1 USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; |
| HDMI | 1 HDMI 1.4b |
| Camera | 720p HD Camera with Temporal Noise Reduction |
| Operating system (Primary) | DOS |
| Manual | www.hp.com |
| Product page | www.hp.com |
| Warranty | International |