DELL Vostro 3030 Tower PC With Dell LED E2020H 20-Inch Monitor
In stock
DELL Vostro 3030 Tower PC - Raptor Lake - 14th Generation Core i3 14100 Processor 8-GB 512-GB SSD Intel Integrated Graphics Dell LED E2020H 20" Monitor Keyboard & Mouse Included DOS (Black, 3 Years Direct Local Warranty, NEW)
Rs. 145,000.00

| Brand | Dell |
|---|---|
| Category | Desktops |
| Processor Type | 14th Gen Core i3 14100 Processor |
| Processor Speed | 3.5 GHz Boost up to 4.7 GHz (4 Cores, 8 Threads, 12 MB Intel Smart Cache) |
| Hard drive size | 512 GB SSD |
| Optical Drive | No |
| SSD | 512 GB SSD |
| Graphic Series | Intel Integrated Graphics |
| Dedicated Graphics | No |
| Graphic Memory | Shared |
| Type of Graphic Memory | Intel |
| Switchable Graphics | - |
| Graphics Processor | B660 |
| Color | Black |
| Installed RAM | 8 GB: 1 x 8 GB, DDR5, 5600 MT/s, single-channel |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | DOS |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| LAN | RJ-45, 10/100/1000 Mbps |
| Wifi | Intel AX211 |
| Condition | New |
| Ports | 1x USB 3.2 Gen 1 (5Gbps) 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C (5Gbps) 2x USB 2.0 (480Mbps) 2x USB 3.2 Gen 1 (5Gbps) 2x USB 2.0 (480Mbps) with SmartPower On |
| HDMI | 1x HDMI 1.4b port |
| Camera | - |
| Manual | www.Dell.com |
| Warranty | 1 Year Warranty |
DELL Vostro 3030 Tower PC Raptor Lake 14th Gen Core i3 14100 Processor 8GB RAM 512GB SSD Intel Integrated Graphics with Dell 20-inch LED Monitor Black Color Brand New Tower PC Latest Price in Pakistan is Rs. 145,000. Paklap provides cash-on-delivery services in Lahore, Karachi & Islamabad.
Write Your Own Review