Dell Latitude 15 5521 11th Ci7 Used
Out of stock
Dell Latitude 15 5521 - Tiger Lake - 11th Gen Core i7 11850H 8-Core Processor 16-GB 256-GB SSD Intel UHD Graphics 15.6" Full HD 1080p WVA AG 60Hz Display Waves Maxx Audio Pro Backlit KB W10 Pro (Titan Grey, Used)
Rs. 99,999.00

| Brand | Dell |
|---|---|
| Generation | 11th Generation |
| Processor Type | 11th Generation Intel® Core i7-11850H Processor (24M Cache, 8 Cores) Tiger Lake |
| Processor Speed | 2.5 GHz Turbo Boost up to 4.8 GHz (8-Cores, 16 Threads) |
| Installed RAM | 16 GB |
| Type of memory | DDR4 3200 MHz Dual-channel |
| Hard drive size | 256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Hard drive speed | - |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | - |
| SSD | 256 GB SSD |
| Type of harddrive | 256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Graphic Series | Intel UHD Graphics |
| Dedicated graphics | No |
| Graphics memory | Intel UHD Graphics |
| Type of graphics memory | Shared |
| Switchable graphics | No |
| Graphics processor | Intel WM590 |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6" Full HD 1080p WVA AG Display |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Screen surface | 15.6" Full HD 1080p WVA AG Display |
| Touchscreen | No |
| Color | Grey |
| RAM | 16 GB |
| Weight | 1.79 kg (3.95 lb) |
| Fingerprint Reader | No |
| Backlit keyboard | Backlit KB |
| Numeric keyboard | Yes |
| Bluetooth | BT 5.2 |
| LAN | Yes |
| Speed | One RJ-45 port |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | 802.11ax |
| Condition | Used |
| USB | One USB 3.2 Gen 1 (Type-A) port One USB 3.2 Gen 1 (Type-A) port with PowerShare Two USB4 Type-C® port with Power Delivery/DisplayPort/Thunderbolt™4 |
| HDMI | One HDMI 2.0 port |
| Camera | Yes |
| Operating System | Windows 7 |
| Manual | www.dell.com |
| Product page | www.dell.com |
| Warranty | 7 Days Checking Warranty |
Dell Latitude 15 5521 11th Generation Core i7 11850H 8-Core Processor Intel UHD Graphics 15.6-inch Full HD 1080p WVA AG 60Hz Display Titan Grey Color Used Laptop Latest Price in Pakistan is Rs. 99,999. Paklap offers cash on delivery services in Lahore, Karachi & Islamabad.
Write Your Own Review